Потребна ви е помош?
02 2400 878 / 070 365 203

NOCO GB50 Стартер за акумулатор

14.500 ден.
  • Производител: NOCO
  • Шифра:NOCO GB50 Стартер за акумулатор
  • Достапност:Pre-Order


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

    • GB50 е ултра пренослив, лесен и компактен стартер за скокање на литиум-јони за батерии од 12 волти. Со него, можете безбедно да ја стартувате батеријата за неколку секунди - до 30 пати со едно полнење. Boost XL е безбеден за секој што може да го користи, со технологија отпорна на искри, како и заштита од обратен поларитет. Литиумскиот стартер GB50 се интегрира со високо-излезна LED светилка од 200 лумени со седум режими на светлина, го задржува полнењето до една година и располага со USB пакет батерии за полнење на лични уреди во движење - до 6 полнење на паметни телефони. Топла и ладна LED индикатори на внатрешната батерија одредуваат кога вашиот Boost е надвор од работните температури за да помогне во заштитата на вашите батерии и уреди. Тој е оценет на 1.500 ампери и погоден за употреба кај бензински мотори до 7 литри и до 4,5 литри дизел мотори, како што се автомобил, комбе, брод, теренец, камион и друго. Вклучени со GB50, новите HD прецизни стеги за засилување на батеријата лесно се поврзуваат со која било оловна батерија од 12V, од косилки до камиони, USB кабел за полнење, торба за складирање микрофибер, нашата 1-годишна ограничена гаранција без проблеми и бесплатна доживотна поддршка на клиентите .Компактен, но моќен литиумски стартер со 1.500 ампери до 30 скокачки стартери со едно полнење.
    • Ултра безбеден и отпорен на грешки дизајн со технологија отпорна на искри и заштита од обратен поларитет, што му овозможува безбедно поврзување со која било батерија.Ултра светла LED светилка од 200 лумени со 7 режими на светлина, вклучувајќи SOS и строб за итни случаи..Дизајниран за бензински мотори до 7 литри и дизел мотори до 4,5 литри за мали дизел автомобили, теренци, чамци, камиони, ATV, мотоцикли и друго.Нова функција: Топло и ладно LED индикатори за внатрешните работни температури на батеријата за заштита на вашите батерии и уреди.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

TOPLA TOP 62 ач Д+

5.200 ден.

FAAM 12 V 7 Ah Battery

1.500 ден.

Vesna 95 ah D+/L+

6.450 ден.

FAAM 220 ач Л+ Heavyline

15.200 ден.

74 Ah FAAM POWER START

5.380 ден.

92 Ah DURACELL AGM

12.900 ден.

46 Ah FAAM POWER START

3.450 ден.

50 Ah EXIDE EXCELL

4.080 ден.

85 Ah EXIDE

7.400 ден.