Потребна ви е помош?
02 2400 878 / 070 365 203

NOCO GB70 Стартер за акумулатор

18.600 ден.
  • Производител: NOCO
  • Шифра:NOCO GB70 Стартер за акумулатор
  • Достапност:Pre-Order


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

      • Ултрабезбеден литиумски стартер од 2.000 A
      • GB70 е пренослив стартерски пакет со литиум-јонски батерии кој испорачува 2.000 A за стартување на мртва батерија за неколку секунди. Се одликува со патентирана безбедносна технологија која обезбедува поврзувања отпорни на искри и заштита од обратен поларитет што го прави безбеден и лесен за употреба за секој. Тоа е моќен засилувач на батерии, кој се удвојува како пренослив извор на енергија за полнење на USB-уреди, како паметен телефон, таблет и друго, или за напојување на уреди од 12 волти, како што се пумпа за гуми, инвертер за напојување и многу повеќе. Дизајниран за автомобил, брод, RV, камион и друго со бензински мотори до 8 литри и дизел мотори до 6 литри.  Компактен, но моќен литиумски стартер со 2.000 ампери до 40 скокални стартови со едно полнење. Ултра безбеден и отпорен на грешки дизајн со технологија отпорна на искри и заштита од обратен поларитет, што му овозможува безбедно поврзување со која било батерија. Ултра светла LED светилка од 400 лумени со 7 режими на светлина, вклучувајќи SOS и строб за итни случаи. Наполнете ги вашите лични уреди во движење, како паметни телефони, таблети, е-часовници и друго - до 6 надополнувања на паметни телефони.Напојувајте ги уредите од 12 V насекаде, како што се надувувачи на гуми, инвертери за напојување и многу повеќе. Дизајниран за бензински мотори до 8 литри и дизел мотори до 6 литри за автомобили, теренци, камиони, чамци, RV и многу повеќе.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

70 Ah DURACELL AGM

10.900 ден.
-13%

70 Ah FAAM AGM

8.300 ден. 9.500 ден.

225 Ah DURACELL

17.800 ден.

135Ah VESNA

9.600 ден.

74 Ah DURACELL

6.500 ден.

Vesna 35 ач L + D+

3.100 ден.

VESNA PREMIUM 100 ah D+

7.000 ден.

FAAM 135 ач Л+

9.800 ден.

FAAM 240 ач L+ Genius pro

19.200 ден.

Vesna Japan 45 ah Д+/Л+

3.700 ден.