Потребна ви е помош?
02 2400 878 / 070 365 203

NOCO GB150 Стартер за акумулатор

24.800 ден.
 • Производител: NOCO
 • Шифра:NOCO GB150 Стартер за акумулатор
 • Достапност:Pre-Order


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


  • GB150 е пренослив стартерски пакет на литиум-јонски батерии кој испорачува 3.000-ампери за скокање и стартување на мртва батерија за неколку секунди. Се одликува со патентирана безбедносна технологија која обезбедува поврзувања отпорни на искри и заштита од обратен поларитет што го прави безбеден и лесен за употреба за секој. Тоа е моќен засилувач на батерии, кој се удвојува како пренослив извор на енергија за полнење на USB-уреди, како паметен телефон, таблет и друго, или за напојување на уреди од 12 волти, како што се пумпа за гуми, инвертер за напојување и многу повеќе. Дизајниран за автомобил, брод, RV, камион и друго со мотори на гас до 9,0 литри и дизел мотори до 7,0 литри. Компактен, но моќен литиумски стартер со 3.000 ампери до 80 скокални стартови со едно полнење. Ултра безбеден и отпорен на грешки дизајн со технологија отпорна на искри и заштита од обратен поларитет, што му овозможува безбедно поврзување со која било батерија. Ултра светла LED светилка од 500 лумени со 7 режими на светлина, вклучувајќи SOS и строба за итни случаи. Напојувајте ги уредите од 12 V насекаде, како што се надувувачи на гуми, инвертери за напојување и многу повеќе. Наполнете ги вашите лични уреди во движење, како паметни телефони, таблети, е-часовници и друго - до 6 надополнувања на паметни телефони. Дизајниран и за бензински мотори до 9,0 литри и за дизел мотори до 7,0 литри за автомобили, SUV, камиони, чамци, RV и многу повеќе.

  3.000 A UltraSafe литиумски стартер

  Напишете коментар

  Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

  Најново

  TOPLA TOP 75 ач D+

  5.700 ден.

  85 Ah EXIDE

  7.400 ден.

  VESNA PREMIUM 78 ач Д+

  5.500 ден.

  80 Ah EXIDE AGM

  12.500 ден.

  50 Ah EXIDE EXCELL

  4.080 ден.

  185 Ah EXIDE

  13.900 ден.

  FAAM 12 V 24 Ah Battery

  4.200 ден.
  -8%

  92 Ah DURACELL AGM

  11.900 ден. 12.900 ден.
  -9%

  55 Ah DURACELL

  4.100 ден. 4.500 ден.